Obec Kozolupy

Cyklostezka Kozolupy - Město Touškov - Bdeněves: Část A - Kozolupy - Město Touškov

Baner 1

Baner 2                       CZ.06.1.37/0.0/0.0/16_045/0010777

Cílem projektu je zvýšení bezpečnosti cyklodopravy a pěších prostřednictvím nové cyklostezky mezi obcemi Kozolupy a Město Touškov. Slouží jako spojnice mezi pracovními areály, školami, úřady, obchody či veřejnými sportovišti. Realizace projektu celkově zvýší atraktivitu dotčené oblasti pro obyvatele, návštěvníky obcí i širšího okolí a tím dojde k posílení funkce a atraktivity pěší i cyklistické dopravy a zvýšení bezpečnosti.

Předmětem projektu je výstavba samostatné cyklostezky - společné obousměrné stezky pro cyklisty a chodce, spojující obce Kozolupy a Město Touškov, která zlepší propojení obou obcí a zvýší bezpečnost chodců a cyklistů. Vzhledem k vzájemné blízkostí obcí (necelý 1 km) zde panuje velice hustý pohyb pěších i cyklistů při cestě do práce, škol, za službami, apod.  Vzhledem k intenzitě provozu na komunikaci II/180 - 6 770 vozidel/ 24 hod je situace zejména pro cyklisty značně nebezpečná. Prostřednictví projektu tak dojde ke zvýšení bezpečnosti všech účastníku silničního provozu.

Stavba se realizuje převážně v extravilánu, jen částečně zasahuje do zástavby v okrajových částech obcí. Jedná se o novou výstavbu, s nutným záborem pozemků.

Přínosem projektu je zkvalitnění a rozvoj stávající síťě ucelených tras pro nemotorovou dopravu, zajišťující relativně rychlé a hlavně bezpečné propojení důležitých cílů cest, z bydliště na pracoviště, do školy nebo za službami, zájmovými aktivitami apod. V našem případě chceme především zvýšit kvalitu cyklodopravy a bezpečnosti cyklistů a chodců využívajících projektem dotčenou cyklostezku, které tvoří nejkratší možnou spojnici uvedených obcí. Slouží i jako spojnice mezi pracovními areály, školami, úřady, obchody či veřejnými sportovišti. Realizace projektu celkově zvýší atraktivitu dotčené oblasti pro obyvatele, návštěvníky města i širšího okolí a tím dojde i k posílení funkce a atraktivity pěší i cyklistické dopravy a zvýšení bezpečnosti. Výstupem je tak výstavba 0,735 km nové cyklostezky.

Dnes je 26.1.2022

Svátek má Zora